Lucky Seven ja edukas 5. nädal!

Tsauki tsau kõigile siitpoolt maakera! Nagu ikka üks tubli nädal jälle seljataga!

Nädal algas justkui pühapäevaga, sest esmaspäeval oli ameeriklaste lemmikpidupäev 4th of July! Pühapäeval käisime Walmartis ja ostsime endale riideid ja ehteid, et pidupäeval sisse sulanduda – kes leidis endale sokid, kes pluusi, kes lipsu. Esmaspäeval oli väga vahva ringi käia, sest inimesed olid kodus ja heas tujus. Kellel vedas sai pere juures ka kõhu korralikult täis.

Ülejäänud nädal möödus nagu ikka töiselt koos paari vahva seiklusega:

  • Minul, Urmil, läks esmaspäeva õhtul rattal tagumine käiguvaheti täiesti katki, nii et teisipäeval matkasin üle tunni aja tööle, aga pärast seda kui olin esimese empsiga maha istunud, küsisin ega tal ratast ei ole – muidugi oli ja andis selle mulle terveks suveks kasutada, ainult rehvid olid täiesti tühjad. Aga polnud üldse hullu, sest nagu ikka vastus on alati järgmise ukse taga! Isegi kui ema inglise keelt ei oska, siis tühje rehve nähes aitas ta need täis pumbata. Lisaks elasin terve nädala üksinda, mis oli uus ja teistsugune kogemus, aga sain elada parima inimesega koos – iseendaga!
Esmaspäeval sain pere käest butgeri, mis neil üle oli
  • Janaril ka ikka üks rattalugu! Neljapäeval läks rattal rehv tühjaks ja Janari lükkas päev otsa ratast endaga kaasas. Õhtul käis ja küsis tanklast inimestelt, et nad ta koju viiksid. Kes küsib, see saab ka vastu! Reedel käis hommikul Walmartis ja ostis uue rehvi ja vahetas selle ära ning läks tööle. Lõuna ajal märkas jälle, et rehv on tühi. Viimaselt perelt küsis, et kas nad saakisd ta koju visata. Laupäeval läks Walmarti ja seekord mitte rehvi vaid ratta järgi.
  • Ali sai ka sellel nädalal püssi lasta! Lisaks näitas raamatuid ka Amishi perele.
  • Kaspar sai ka esmaspäeval püstolist last-a. Isegi gängsta stiilis püss küllili käes! Lisaks lasi ta lastel ennast ATVdega sõidutada ja ise hõiskas nende taga rõõmust. Kaspar kohtas ka isa, kelle käest ostis endale unistuste tossud.
  • Paekas kohtas enda kantri piirkonnas endist proffi pesapalliri perekonda. Isa mängis varem MBL-is (elukutseliste pesapallurite liiga) ning tahtis nüüd maal elada ja madalat profiili hoida.
  • Kui peamine keel, mida siin lisaks ingilse keelele räägitakse on hispaania keel, siis Karl-Gustav läks tööle uude linna maapiirkonda ja ütkes, et hispaania keele võib siin pigem ära unustada ja meelde tuletada hoopis vene keele, sest Karl kohtas palju venelasi – rääkis vähemalt 10 inimesega vene keeles ning endalegi üllatuseks oli selles parem, kui osanuks ise arvata, kuigi oli ka olukordi, kus jutt jooksis ühest kõrvast sisse ja teisest välja ning ei jäänudki muud üle kui ainult naeratada.
  • Gregori nädal oli väga töine, kuid enim jäi talle meelde kui leidis maast peale suurt vihma sadu ühe väikse kotikese ja mõtles, et avab selle. Mis seal sees oli võite tema enda käest küsida. 😀

Pühapäevase kokkusaamise tegime koos teise grupi eestlastega, kes ka Iowas raamatuid müüvad. Saime kokku ühe väga toreda ameerika perekonna juures. Sõime uutmoodi tacosid ja pereema oli isegi proovinud kohukesi teha!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s