Meri ei kingi kõigile samu tuuli. Mõni päev kannab ta meid kergelt edasi, mõni päev õpetab laineid ületama. Aga iga rand, kuhu randume, jätab meie kaardile uue märgi ja südamesse uue loo.
🏴☠️ Week 1
Enric
Esimene täisnädal tehtud. Super hype.
Nägin palju peresid. Kõik on jälle uus ja vajab natuke harjumist. Kohtasin palju koeri, kasse ja teisi elukaid.
⸻
Mart
Andsin ühele kodutule ristmikul dollarimündi, sest see oli mul üle, kui punase tule taga ootasin. Mingid gümnasistid sõitsid autoga ega peatunud stopmärgi juures. Siis üks naaber läks pahaseks ja küsis minu kontakti, et kui vaja, siis olen tunnistajaks. XD. Sai korda siiski.
Käisin korraks ka gümnaasiumis sees ja seal üks gümnaasiumitüdruk pani täiega klatši: “So then I got feelings for Matt and I totally ditched and ghosted his ass for Jayden.”
⸻
Johannes
Parkisin ratta ära ja panin nokamütsi sadula peale. Töötasin tänava läbi ning hakkasin uude alasse minema, aga ratas oli kadunud. Vaatasin, et umbes 15 meetri kaugusel oli mu nokamüts. Läksin vaatama ja paremat kätt seisid neli venda, kes omavahel rääkisid.
Nägin, et mu ratas oli üle aia visatud, ning uurisin neilt, kas nad teavad, kuidas see sinna sai. Üks ütles, et see on tema venna ratas. Vaatasin lähemalt ja oligi hoopis minu ratas. Küsisin, kas tal on mingi tõestus, aga ta korrutas sama juttu edasi. Lõpuks ütlesin, et ta valetab mulle ja ma helistan politseisse.
Tõin ratta ära ja tüüp surus minuga kätt. Soovisin talle head päeva ja läksin minema. Umbes viis minutit hiljem läksin tagasi ja pakkusin neile raamatuid osta.
⸻
Ruben
Oli esimene täis töönädal ning juhtus palju erinevaid asju. Mehed tutvustasid oma RV-sid, andsid Fantat ja torti. Mõned andsid uksel sularaha ning erinevaid vajalikke asju. Oli päevi, kus oli 24 kraadi ja ainult päike, ning päevi, kus oli 12 kraadi, tuuline ja vihmane.
⸻
Rihard
Hämmastav, kui viisakad kõik Kanadas on. Olen koputades ja uksekella lastes inimesi isegi unest üles ajanud ning nad ütlevad ukse peal, et on tänulikud minu aja eest ja selle eest, et ma neile seda raamatut näitasin. Seda isegi siis, kui neil pole lapsi ega mingit põhjust selle raamatu vastu huvi tunda. Inimesed tänavad mind selle eest, et ma nende aega võtan.
Emad uurivad, kas mul on koht, kus magada ja piisavalt süüa, kas ma olen siin üksi ning kas ma suhtlen oma perega. Samuti küsivad nad, kas saavad mulle kuidagi abiks olla. Soovitakse tohutult edu ja tuntakse siirast huvi selle vastu, kuidas mul läheb.
⸻
🏴☠️ Week 2
Ruben
Üks mees sõidutas mind oma Tesla Cybertruckiga.
Rääkisin politseinikuga 15 minutit. Vestlus läks sellest, et olin väidetavalt tagaotsitav, kuni selleni, et rääkisime elust ja eesmärkidest.
⸻
Johannes
Callback’e tehes sattusin kogemata majja, kus olin varem käinud. Seal toimus house blessing party ja mulle pakuti palju süüa.
Ratas varastati ära.
Callback’e tehes vaatasin iPadi, kui üks mees tuli minu juurde ja hõikas, mida ma teen. Ütlesin: “I’m selling stuff.” Ta arvas alguses, et häkin WiFi paroole, sest seal kandis pidavat tihti inimesed autoga ringi sõitma, telefonis olema ja maju jälgima. Lõpuks ütles ta, et ma ei näe välja nagu keegi, kes häkiks, sest tavaliselt pidid seda seal kandis tegema hoopis teistsugused inimesed.
⸻
Kerrit
Mulle tuli vastu purjus mees, kes tahtis, et läheksin talle tuppa raamatuid näitama. Kuna see ei tundunud hea mõte, siis ma ei läinud. Järgmisel hetkel hakkas ta rääkima, kui hea president Trump on.
Istusin ka ühe pere juures, kus olid väga energilised lapsed, kes tahtsid mulle kukile ja igale poole ronida. XD
⸻
Mart
Leidsin ühe kõige ägedama pere. Nägin pardipoegi ja parti, kes ootasid tee ületamist. Lisaks kohtasin ühte meest, kellel olid eri värvi silmad. Vihma sadas korralikult, aga kokkuvõttes on siin üliilus.
⸻
Enric
Sel nädalal sai auto rehv parandatud. Inimesed olid endiselt sõbralikud ja lahked. Läksime ühte avatud garaaži, kus üks ema kokkas ning tegi meile otse pannilt kodused burgerid valmis. Oli tunne, nagu oleks need spetsiaalselt meile tellitud.
⸻
Karl
Istusin ühe perega lõkke ääres, sõin nende kulul vahukomme ja jõin teed. Lõpuks pakkusid nad isegi, et võin nende juures elada.
⸻
Martin
Kanadasse jõudes oli vaim valmis ja enesekindlus laes tänu väga heale ettevalmistusele. Sellegipoolest on olnud palju raskeid hetki, kus mõtlen: “Wow, ma respekteerin absoluutselt iga inimest, kes on kasvõi ühe päeva seda tööd teinud.”
Meie õnneks on kanadalased väga toredad ja abivalmid. Samuti väärtustavad nad väga oma laste haridust ning seetõttu on see hea koht, kus seda tööd teha.
Eelmisel nädalal istusin peredega maha 79 korda. Iga inimese mõtteviis ja vaatenurk on erinev ning tunnen, et see on privileeg arutada nendega nii tähtsat teemat ja õppida igaühelt midagi uut.
Tunnen juba suurt arengut endas ega jõua ära oodata, mida järgmine nädal endaga kaasa toob.
⸻
Rihard
Mulle on nende nädalatega kohale jõudnud kogu see jutt, mida mulle enne seda suve räägiti, kui raske see suvi olema saab. Pean tunnistama, et ma pole kunagi oma elus nii suurt väljakutset vastu võtnud. See on imeline tunne näha, kui palju ma suudan oma hirmudele ja raskustele vastu astuda.
Olen aru saanud, et ma olen täpselt seal, kus ma olema pean. See suvi on täpselt see, mida ma oma elus tegema pidin, ja see on lihtsalt nii võimas tunne.
Haige on mõelda, et umbes 600 noort on üle maailma laiali, kõik üritamas endast midagi teha, et oma eesmärke elus saavutada. Olen nii tänulik, et saan sellest osa olla.

































































