Sweet home Alabama!

Hei kallid pereliikmed, lähedased ja sõbrad!

Aeg siin Alabamal lendab uskumatult kiiresti. Möödas on juba kolm nädalat, sisseelamisperiood on lõpusirgel ja oma töös muutume iga päevaga järjest professionaalsemaks.

Sel nädalal panime rõhku sit-downidele ehk saada inimesed meid päriselt ka kuulama ja tahtma meiega rääkida. Enamjaolt on inimesed siin sõbralikud ja ajavad kõrvad kikki, kui mainime, et oleme pärit Euroopast. Meie eelis on see, et me saame igale perele midagi uut ja huvitavat Eesti kohta õpetada. Üldjuhul oleme esimesed eestlased, keda nad kohanud on ja paljude jaoks ka esimene kord, kui meie riigist kuulevad-we are so special! Ameeriklased tahavad ka tihti liiga palju jutustada. Paljud emad tõstavad meie enesekindlust ning usku raamatutesse. Mida aeg edasi, seda lihtsam on ära tabada peredes vajadus meie toodete vastu. Tore on ka see, et inimesed tahavad aidata ja nad hoolivad. Muretsevad, et meil oleks ikka piisavalt vett ja eeldavad, et me sulame ära kui vihma kätte jääme. Hätta me siin kindlasti ei jää! Iga ukse taga on vastus.

Räägitakse, et noortel inimestel on kõik uksed valla… Kuid siiski siiski on ka selliseid peresid, kes meie tulekut pikisilmi ei oota. Oleme kohanud selliseid emasid, kes saadavad meid kuu peale, enne seda kui me midagi üldse öelda oleme jõudnud. Oleme näinud silmi kardina vahelt piilumas ja inimesi, kes kiiruga garaaži ukse meid nähes kinni tõmbavad. Ka selliseid peresid, kes meie jaoks nö mentaalse lõksu üles on pannud-“No soliciting” sildid. Ja oleme näinud lihtsalt uksi, hästi palju uksi, mis ei avane, mis sest et toas käib räige möll. Vahest on kurb ja vahest tahaks ise ka uksi slämmida nagu pubekas… aga lõppude lõpuks meile kõigile peab kohale jõudma, et maailm ei keerle ümber meie ja ilma nende imeliste peredeta meie suvi ei oleks täiuslik.

Tänane meeting oli special, nagu alati. Meil käisid erikülalised, SW vilistlased, Bookgirl Melanie ja Bookman Britton. Melanie müüs raamatuid 4 aastat ja Britton 9 aastat. Nüüdseks on neil väga edukas ettevõte ja kolm last. Britton rääkis, kuidas raamatute müük on talle palju kasu toonud tema karjääri edendamisel. Britton sai aru nende 9 aasta jooksul, kui olulised on inimsuhted. Melanie õpetas meile, et me peame suhtlema emadega nagu oma sõbrantsidega. Mõlemad väitsid, et otsus tulla raamatuid müüma oli üks parimatest valikutest nende elus. “It’s not life or death-it’s just selling books. Motivatsiooni terveks nädalaks!

Kerli, Säde ja Kennet õpetavad meile iga päev märkama väikseid asju, mille üle tänulik olla- meil on inimesed, kes meid toetavad, toit laual, riided seljas… me näeme päevas umbes sama palju oravaid, kui inimesi-põnev igal juhul! Little things! 

Kallid ja paid kõikidele ergutajatele! Head jaani!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s