Best Stats Former’site seiklused Texases ja New Mexicos

Heihei kõik armsad!

Kolmas nädal bookfieldil on tehtud. Eestis oli jaanipidustuste aeg- loodame, et kõigil olid toredad jaanid. Meie töötasime sellel nädalal kõvasti ja tegime pulli. Peaaegu kuu aega oldud juba Ameerikas?!

Võtame oma nädala kokku niimoodi:

Pille: See nädal oli väga äge, areng on märgatav ja kõik muutub lihtsamaks. See nädal vahetasin oma ratta ka välja ja nüüd ei peagi igapäev ratast parandama. Teisipäeval pidin jala tööle minema ja uude alasse minnes otsustasin, et ei taha ringiga minna ja lähen otse. Selleks pidin ületama kraavi kus vett ei olnud. Aga see lugu lõppes sellega, et kraavis ma libisesin ja olin üleni muda täis ja kraavist sain välja roomates. Õnneks leidsin kaks noort, kes läheduses basseini puhastasid ja sain seal ennast natuke pesta.  Kohutsin sellel nädal ühe perega, ema tegeleb Läti õpilastega ja isa töötab Natos Eesti sõdurite ja meie kaitsega, see oli huvitav ja tore juhus. Samal päeval kohtusin ka ühe vanaisaga, kes käib tihti Helsingi ülikoolis ja töötab Eesti ülikoolidega koos.

B832AE01-CB06-4047-AB45-5C0336FFCD25

Tairo: Jaanipäevaks kõrgeks kasvab rohi või nagu siin päikselises Texases kaktuse okkad! Aeg on läinud linnu-lennult, suvi läheb megakiiresti. See reede sai ka emasid võlutud enda verise naeratusega, nimelt hakkas ohtralt ninast verd tulema nii, et kõik kohad olid seda täis – riietest rääkimata. Koputasingi ustele veriste riiete ja laia verise naeratusega, mõni ema oli suht kohkunud. Inimesed olid väga abivalmis ning varsti olid ka uued riided seljas ja verejooksu sai ka pidama peale 1,5 tundi. Oli väga äge ja attitude oli laes. Kuna riided, mis esialgu sain olid suured, siis vahetasin need teiste vastu välja, sai tehtud turfi šoppamist. Päeva lõpuks oli mul 5 uut särki ja 2 uued lühikesed püksid. Ka kõhu sain täis burgerist ja pizzadest. Isaga, kes pakkus õlut, pidin paraku EI juurde jääma – tööaeg käis. Need pered jäävad eluks ajaks meelde ning kui juba 3 nädalaga olen nii palju ägedaid peresid kohanud, siis suve lõpuks on neid ikka kõvasti. Selleks siin me olemegi, jätame pered paremasse tujju ja loome uusi tutvusi. Tuleb kõva uus nädal!

EE2C1E03-D785-44F9-99A7-C7FADD1D2AE9

Paul-Mark: See nädal on olnud huvitav. Teistsugune kui varem. Selle nädala märksõnaks oleks mulle eneseareng. Ma ise võibolla ei saa aru kui palju ma kasvasin, aga Liisbet ütles, et kasvasin. Koertega mul sel nädalal juhtus üks tore lugu. Nimelt olen sõitnud mitu korda mööda koertest, kes kaklesid omavahel selle üle, et kumb minu peale saab haukuda. Seda oli päris tore vaadata. Aga huvitavam kogemus oli mul kärbestega. Nimelt on siin mingid väikesed tüütud kärbsed, kes ronivad igale poole. Ma nuuskasin neid välja, päris paljud lõpetasid minu käe läbi oma elu. Nad olid mul kõrvades ja silmades. Saladuskatte all võin öelda, et mõne vist sõin vist ära ka. Eile juhtus minuga ka selline huvitav lugu, et suhtlesin ühe politseinikuga. Ta muretses minu pärast, et ma oleks ikka turvaliselt ja saaksin piisavalt toitaineid. Lõpuks ma sain temalt USA versiooni NATO pakist. See oli päris lahe. Lõpetuseks ütlen, et laupäeval sai ikka kõvasti tööd tehtud. Nimelt panin eile GPSi peale, et saada teada, kui palju kilomeetreid ma siis läbisin. Neid tuli täitsa kenasti. Päeva lõpuks oli kokku vändatud ligikaudu 50 miili. Nendele  kes miilidest midagi ei jaga, siis see on 80 kilomeetrit. Olge ikka mönusad!

793DCF20-5AA6-4095-82E7-2F0E2698C998

Taavi: Heeeiii. Kolmas nädal möödas, aeg läheb ikka väga kiiresti. Ainult üheksa järgi. See nädal oli täis nii nalja kui katsumusi. Kuigi sõidan uue rendiautoga, siis katkist rehvi juba ette oodata ei oska, seal pole muud kui kiire rattavahetus. Palju sain raamatuid näidata ka umbkeelsetele mehhiklastele, inglise keelest seal väga kasu ei ole ning raamatuid müüakse peamiselt vähese hispaania keele ja google translatei abiga. Mehhiklastega on alati tore vestelda isegi siis kui kumbki midagi aru ei saa. Järgmisest nädalast saab tööd teha juba rohkem linna piires. Selleks et aeg ikka kiiremini läheks ja endal tore oleks siis keskendume kontrollitavatele ja pulli tegemisele. It’s time to make some memories.

CCEDEA5C-7AE8-48B6-A3D9-7D6670C41523

Kristo: Hei, hei! Järgmine super nädal selja taga. Sellel nädalal kohtasin lahedaid peresid. Kohtasin ühte üliõpilast, kelle vanaema oli Eestist päris. Kui käisin vaatamas, kuidas Liisbet tööd teeb, siis nägime sõdurite perekonda, kes olid koos eestlastega töötanud Afkanistaanis ja ütles meile eesti keeles: “Tere, kuidas läheb?”. Selle peale vajus küll karp lahti. Selle nädala eesmärk oli lihtsalt tööd teha ja küll numbrid mängivad välja. Järgmine nädal sama ning laseme uue hooga edasi. Super nädal! Ma naudin seda tööd. Peab õppima, kuidas töö endale nauditavaks teha. Näiteks kohtasin ainult hispaania keelt rääkivat rahavast ja tegin kogu demostratsiooni eesti keeles. Ma naersin ennast herneks, sest tundus, et ta sai kõigest aru. Lähme samasuguse attitude ja poweriga edasi!! Booom, booom! Tõmbame selle nädala käima ära!

CF4E157D-5CCD-401E-B312-4046BCEAAE75

Liisbet: 1/4dik tehtud nagu linnutiivul!
Äge nädal oli. Meid oli õnnistatud väga ilusa ilmaga.
Kohtasin ühte lahedat isa, kes kunagi töötas eestlastega ja vastas mulle: “tere, kuidas läheb?”. Lahe oli ameeriklase suust eesti keelt kuulda, siis ta veel seletas, et talle õpetati veel eesti keelseid väljendeid, üks oli olnud midagi meie käega pistmist ja pidi tähendama ka kuidas läheb, siis küsisin talt, kas ta mõtleb “kuidas käsi käib?” Ja seda ta mõtleski 😀
Ühe teise isaga oli ka naljakas, ta oli ukse peal natuke närviline ja lükkas kohe ukse kinni, mis seal ikka, läksin edasi, natukese aja pärast sõitis ta mulle järele ja palus vabandust, ütles et tal oli kiire. 😀
Kui me Taaviga neljapäeval tööl käisime, kohtasime ühte mega toredat perekonda! Nad lihtsalt tund aega viskasid meile nalja, niiet me kõhud kõveras tegime seda müüki- vot sellised pered on ägedad ja sellepärast ma seda tööd armastangi!❤️
Naljakas oli ka see, et tavaliselt meie teeme inimestele komplimente, aga see nädal üks emme ütles mulle et ma olen ilus, isegi kui ma lauspäikese käes higistasin 😀
Ja täna oli niiiiiiniiii tore, käisime mägedes matkamas.
Saadan ka soojad kallid ja musid oma koju teele, sest mu parimal papsil on täna tähtis päev – sünnipäev! Palju õnne Sulle, issi!
(Ja nii äge, et saite juba minu ameerikast teele pandud kaardid kätte).

0D37A599-94FC-4696-9A6B-25928A6C068B

Esmaspäeval oli sünnipäev meie kallil Kristol ja täna on Liisbeti issil. Palju palju õnne mõlemale!

See nädal töötame poni sokkide nimel. Tuleb kõva nädal!

Kallistame teid kõiki!
7DA4159A-36F4-4C91-96FE-ECE698792B3E

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s